Speleoterapia

SVEJAN - SPELEOTERAPIA JASKYŇA - BYSTRÁ

Speleosanatórium SVEJAN Bystrá

Horná 76 Banská Bystrica
Tel.: +421-907 621 037
Tel.: +421-48 410 19 51
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. - www.speleoterapia.sk

Indikácie

Opakované a chronické choroby horných dýchacích ciest pri poruche imunity, opakovaná a chronická sinusitída, opakované obštrukčné aj neobštrukčné zápaly priedušiek, chronický a pretrvávajúci kašeľ po chorobách dýchacích orgánov, opakované bronchitídy u alergikov, alergická nádcha, polinóza so zápalmi dýchacích ciest, astma, dermorespiračný syndróm.

Základné informácie

Lokalita Bystrá je vstupnou bránou do atraktívnej turisticko--lyžiarskej oblasti Chopok juh a Tále, na okraji chránenej krajinnej oblasti Národného parku Nízkych Tatier, v rovnomennej turisticky príťažlivej obci Bystrá. Liečba sa realizuje v Bystrianskej jaskyni.

Speleoterapia je liečebná metóda využívajúca špecifické a unikátne vlastnosti prostredia, hlavne ovzdušia - aerosólu - prevažne krasových jaskýň na liečbu chronických a alergických chorôb dýchacích orgánov. Jaskyňa je prírodné inhalatórium aerosólu, ktorý je nenapodobiteľný umelým spôsobom. Spojenie tohto účinku s komplexnou odbornou zdravotnou, rehabilitačnou a rekondičnou starostlivosťou prináša želané priaznivé liečebné účinky.

Zloženie jaskynného aerosólu Konštantná nízka teplota, vysoký obsah vápnika a horčíka, elektronegativita, neprítomnosť baktérií, neprítomnosť plesní a húb, neprítomnosť agresívnych alergénov, iné, ešte nie plne známe faktory.

www.speleoterapia.sk